KAYA TIRMANIŞI

Kaya tırmanış bölgeleri olarak Türkiye'nin en zengin sektörlerine sahip bölge OLYMPOS'tur.

Olympos Kaya Tırmanışı

Tatil kapsamını neredeyse tamamen değiştiren Olympos ağaç evler, pek çok kişinin farklı ve heyecanlı tatil tercihi haline gelmiştir. Mükemmel bir konaklama fırsatı ve doğa ile iç içe bir ortamda geçireceğiniz tatil size çok iyi gelecek. Buradaki tatil esnasında birbirinden farklı pek çok aktivite seçeneği karşınıza çıkmaktadır. Özellikle de dağcılık ve kaya tırmanışı gibi aktivitesi seçeneklerinin, pek çok kişi tarafından tercih edildiği bilinmektedir. Hem fiziksel gelişimi hem de zihinsel gelişime katkı sağlayan bu spor dalının, aynı zamanda sağlıklı ve nitelikli bir aktivite olduğunu da size hatırlatmak isteriz.

Deneme Tırmanışı/Tırmanış Tecrübesi Bulunmayanlar İçin 2 Farklı Başlangıç Seviyesinde Rota Belirlenmesi Ve Üstten Emniyetli Tırmanış/İşlemi Süresi 3 Saat

Herkese gücü yettiği oranda bir aktivite imkânı sunulmaktadır. Başlangıç seviyesi esnasında yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki iki farklı rota takip edilmektedir. Elbette burada gerekli tedbirlerin alınması en temel esastır. Sağlık ve insan hayatı buradaki tedbirler ile birlikte güvence altına alınmaktadır. Malzeme ve teknik bilgi brifingi gerçekleşirken, burada edineceğiniz bilgiler bu etkinliği geliştirmek adına size büyük bir fırsat sağlayacaktır. Burada alacağınız bilgilerle birlikte 15 dakika yürüme mesafesinde ki tırmanış bahçesine ulaşmanız mümkün olacaktır. Tırmanış öncesinde ekip liderinin yönlendirmesi ile ön hazırlık yani tırmanış şubesi yapılmaktadır. Tırmanış liderinin yönlendirmesi ile iki farklı başlangıç seviyesinde iki farklı rota açılmaktadır. Tırmanış esnasında yapmanız gereken uygulamalar size net bir şekilde anlatılmaktadır. Eğer bu konuda korkularınız varsa, bu işin çok emniyetli olduğu uygulamalarla birlikte size anlatılmaktadır.

Kaya tırmanışı konusunda tedbirler çok önemlidir. Özellikle malzemelerin eksiksiz ve doğru kullanıldığı uzmanlar tarafından sıkı bir şekilde kontrol edilmektedir. Sırasıyla insanlar tırmanış işlemini gerçekleştirirken, gerekli bağlantı ve emniyet tedbirleri ile isteseniz bile düşmeniz mümkün değildir. Tırmanışa başladıktan bir süre sonra yani 2 metre mesafede sizi durdurarak deneme yapıyoruz. Özellikle ipe güvenip sizi rahatlıkla tutabileceğimiz konusunda uygulamalı olarak bir ikna gösterisi ortaya koyuyoruz. Emniyetli ve sağlıklı bir şekilde tırmanış işleminin gerçekleştiğini siz de görebilirsiniz. Hem tecrübe edinmek hem de bu emniyetli sistemin avantajlarını görmek için, uygun ücretlerle birlikte tırmanış eğitimi almak mümkündür. Deneme tırmanışı olarak bilinen bu seçenekle birlikte, daha tecrübeli bir konuma gelmeniz mümkün olacaktır.

Aile Tırmanışı/Taksim Tecrübesi Bulunmayanlar İçin 1 Çocuk + 1 Yetişkin/3 Saat

Olympos ağaç evler ve buradaki birbirinden farklı etkinlikler, unutulmaz bir tatil için mükemmel bir fırsat yaratıyor. Ailecek yapılan aktiviteler içerisinde önemli bir yere sahip olan kaya tırmanışı, hem büyükler hem de çocuklar için gerçekten unutulmaz bir etkinlik olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette ilerisi için çocuklarda önemli bir etkiye sebep olacak bu girişim sayesinde, edinilen bilgiler ilerisi için çok bir fırsat yaratacaktır. Aile bireylerinin yetişkin olanları ise tecrübesiz olsalar bile bu konuda alacağı bilgilerle birlikte iyi bir noktaya gelebilirler. Hem fiziksel hem de zihinsel gelişime katkı yapacak kaya tırmanışı, burada uygulamaları ve emniyetli bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Hem küçük çocuklar hem de büyükler için yeni şeyler öğrenme fırsatı burada karşımıza çıkmaktadır. %100 güvenli Top-Rope etkinliği ile kendinizi gerçekten mükemmel ve emniyetli bir aktivite içerisinde buluyorsunuz.

Cesaret ve fizik kondisyon gelişiminin yanı sıra, çocukların özellikle risk yönetimi konusunda edindiği tecrübe ve bilgiler burada ilerisi için iyi bir fırsat ortaya koyacaktır. Ekip çalışması ve problem çözme kabiliyetinin yanı sıra, karar verme mekanizmasını bu tür etkinliklerle ve aktivitelerle desteklemek çok önemlidir. Hızlı ve doğru karar verme yeteneği bu şekilde gelişirken, aynı zamanda çocukların dua alakalı bilgiler edilmesi ilerisi için gerçekten muazzam bir birikim ortamı yaratmaktadır. Çocuklar ve büyükler için mükemmel bir etkinlik, yaklaşık 3 saat devam etmektedir. Bu aktivite iki farklı rota takip edilerek kaya tırmanışı ile sağlanmaktadır. Kullanılan malzeme ve teknik ekipmanların, özellikle emniyet açısından çok yeterli olduğunu belirtmek gerekmektedir. Makul ücretlerle birlikte, hem eğitim hem de eğlence için buradaki aktivitelerden faydalanmak çok önemlidir.

Rezervasyon Formu

Tesis Özellikleri

  • Wifi
  • Yıkama Hizmetleri
  • Klima
  • Bar & Restaurant
  • Otopark

Sorularınızı Cevaplayalım?

+90 536 990 77 49 Hergün 9.00 - 21.30
Hemen ARA
+90 536 990 77 49
Hemen YAZ
Whatsapp Ön Bilgi