Olympos

Olympos'a nasıl gidilir? Nereler gezilir? Nerde kalınır?

Olympos

Olympos’u Yakından Tanıyalım

Tatile hasret kaldığınız bir dönemde önümüzdeki tatil fırsatını en iyi şekilde değerlendirmeli ve en isabetli tercihi yapmalısınız. Dağlardaki beyaz kayalıklar, yemyeşil ağaçlar, kumsal, tatlı su ve deniz bütünleşmesi, inanılmaz bir güzellik zenginliğini gösteriyor. Gençlerin çok tercih ettiği bu mekân her yerden ve her yaş grubundan insanın tercihi olarak da karşımıza çıkmaktadır. Tatil konusunda beklentileri karşılayacak seçenekler için konaklama avantajlarını da burada unutmamak gerekiyor. Bungalov seçenekleri, ağaç evler gibi farklı alternatifler, yine Olympos pansiyon fırsatları ile burada karşımıza çıkmaktadır. Oldukça gelişmiş hizmet kapasitesi ve standartları yüksek bir konaklama fırsatı, burada önünüze geliyor.

Olympos 'ta Yapılacak Etkinlikler

Oldukça geniş bir etkinlik yelpazesi ile karşımıza çıkan Olympos, özellikle misafirlerine konaklama ve aktivite konusunda çok geniş bir seçim yelpazesi hazırlamış durumda. Dünyaca ünlü Caretta Caretta kaplumbağalarının adeta merkezi konumundaki bu muazzam güzellikler, özellikle bu kaplumbağalarının yumurtalarını bırakmış olduğu kumsal ile birlikte pek çok kişi için heyecan uyandıran bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. 2 ay boyunca kumsalda kalan yumurtalar, daha sonrasında yumurtadan çıkan küçük kaplumbağalara dönüşüyor ve bu kaplumbağaların denize ulaşması bir belgesel niteliğinde muazzam bir görüntü ortaya koyuyor. Eğer Olympos gibi mükemmel bir yeri tercih edecek olursanız, bu manzara ile karşı karşıya kalmanız sizin için önemli bir ayrıcalık olacaktır.

Olympos plajı özellikle Caretta Caretta kaplumbağalarının zarar görmemesi adına işletmeye izin verilmeyen bir yerdir. Gerek kumsal gerekse de zemini taşlarla dolu denizin berrak görüntüsü, burayı adeta bir görsel şölen cennetine dönüştürmektedir. Olympos’ta kaldığınız süre içerisinde, Olympos plajı ve kumsalını uygun koşullarda ziyaret edebilirsiniz.

Olympos Plajı

Olympos’taki Deniz Mağaraları İnsanları Büyülüyor

Aktiviteleri ile sınırsız seçenek adresi olan Olympos, bu güzel yeri ziyaret eden insanlar için gerçekten çok hoş ve seçenekleri bol olan bir yerdir. Özellikle de denizdeki mağaraları ziyaret etmek kaçırılmayacak fırsatlardan beridir. Uygun koşullarda kano kiralayıp bu mağaraları daha yakından ziyaret edebilirsiniz. Doğal güzellikler ve muhteşem bütünlüğü yerinde keşfetme açısından, bu sizin için sağlanmış müthiş bir fırsattır.

Olympos

Orman İçindeki Antik Kalıntılar

Olympos antik kenti, özellikle Güney ve Kuzey Nekropol olarak 2 bölüme ayrılmıştır. Kuzey Nekropol döneminde burada çok önemli insanlar yaşarken, o döneme ait 113 tane mezar bulunmuş ve bu mezarlar tarihi eser ziyaretçiler için gerçekten zengin bir görüntü ortaya koymuştur. Güney Nekropol ’de bulunan mezarlık daha düzenli olmakla birlikte, antik kent içerisindeki mimari yapılar ve bu muazzam görüntü, doğal ve tarihi güzelliklerinin olağanüstü bir sentezini gözler önüne getirmiştir. Aktiviteler bakımından buradaki seçenekler insanlar için gerçekten çok cazip sonuçlar oluşturmaktadır.

Adrasan Plajı

Adrasan Plajı'nı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

Olympos, kendi bünyesinde bulundurduğu güzelliklerle insanlar için müthiş bir tatil adresi olmak durumundadır. Bununla beraber sadece 25 dakika mesafedeki Adrasan plajını da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Otel, konaklama ve gelişmiş aktivite imkânları ile birlikte, muhteşem bir sahili ve muazzam bir plajı yerinde görmek size çok iyi bir fırsat sağlayacaktır. İsterseniz uygun koşullarda bir şemsiye ve şezlong kiralayabilir, bununla birlikte denizin ve kumsalın tadını çıkarabilirsiniz. Mavi yeşil ve kumsal tonları ile birlikte, muhteşem bir güzellik sizi beklemektedir.

Yanartaş Eşsiz Güzelliklerin Mekânı

Doğal güzellikler dediğimiz zaman, Olympos ve civarında hiç kuşku yok ki akla gelen ilk seçeneklerden biri de Yanartaş olacaktır. Taşların arasından çıkan alevlerin muhteşem görüntüsünü daha iyi görebilmek için, akşam ve gece ziyaretini tercih etmelisiniz. Kesinlikle unutulmaz bir gezi aynı zamanda tatil fırsatı için, Olympos bölgesinde Yanartaş’ı mutlaka ziyaret edin.

Olympos tekne turu

Olympos Tekne Turları

Turizm ve tatilin bambaşka boyutunu gösteren tekne turları, kesinlikle insanların son dönemde favori tercihleri arasında bulunmaktadır. Havadan ve karadan bölgeyi gözlemlemek elbette iyi bir görüş açısı sağlıyor. Buna mukabil olarak bir de olaya denizden yaklaşmak gerekmektedir. Uygun fiyatlar ve farklı aktivite destekleri ile birlikte, Olympos tekne turları burada önemli etkinlik ve aktivitelerden biridir. Bu bölgede bulunan koyları ve muhteşem adaları ziyaret etmek için düzenlenmiş olan her bir tekne turu, tatil fırsatı konusunda insanlara büyük avantaj sağlamaktadır. Cennet Koyu, Sazak Köyü, Ceneviz Koyu, Maden Koyu ve Suluada ziyaretleri, pek çok kişi için unutulmaz bir macera olarak da akılda kalacak bir sonuç oluşturacaktır.

Olympos'a Ulaşmak Çok Kolay

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan Olympos, Kumluca ile Kemer ilçelerinin arasında bulunmaktadır. Hem bulunduğu konum itibariyle hem de sadece Antalya’ya 85 kilometre mesafe olması sebebiyle, ulaşım konusunda herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Antalya kent merkezinden Olympos ulaşımı oldukça kolaydır, Antalya’dan hareket eden toplu taşıma araçları ile Olympos 'a ulaşmak mümkündür.

Size tavsiye edeceğimiz seçenek ise Antalya Otogarı'ndan kalkan otobüsler olacaktır. Olympos kavşağına kadar yolcu taşıyan minibüsler, yine bu konuda alternatif bir ulaşım imkânı oluşturmaktadır. Eğer kendi aracınızla buraya geliyorsanız, Beldibi, Göynük, Kemer ve Tekirova güzergâhını takip ederek yola devam etmelisiniz. Daha sonrasında Tekirova’ya geçtikten sonra, Çıralı-Yanartaş tabelası karşınıza çıkacaktır. Buradan giriş yapmamalısınız. Çünkü bu bölgede araç geçişi için yol bulunmuyor. Bu tabelayı geçtikten sonra Olympos tabelası karşınıza çıkacaktır. Bu tabelanın gösterdiği yol ile 15 dakika içerisinde Olympos’a ulaşmış olursunuz. İnanın bu güzel yer sizin için unutulmaz bir tatil fırsatı oluşturacaktır.

Rezervasyon Formu

Tesis Özellikleri

  • Wifi
  • Yıkama Hizmetleri
  • Klima
  • Bar & Restaurant
  • Otopark

Sorularınızı Cevaplayalım?

+90 536 990 77 49 Hergün 9.00 - 21.30
Hemen ARA
+90 536 990 77 49
Hemen YAZ
Whatsapp Ön Bilgi